Piknik z dzieckiem

Piknik to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie całej rodziny. Ciepłe popołudnia zdecydowanie sprzyjają posiłkom na łonie natury. Jak się przygotować do takiego wyjścia i co ze sobą zabrać?

Mata piknikowa dla dzieci

Mata piknikowa dla dzieci to doskonałe rozwiązanie dla rodzin lubiących spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu i chętnie organizujących pikniki w parku czy w ogrodzie. Kolorowa mata piknikowa dla dzieci posiada nie tylko właściwości czysto funkcjonalne (można rozłożyć na niej przygotowane przekąski), ale też stanowi doskonałe miejsce do zabawy na łonie natury. Z mat piknikowych można korzystać również w domu, gdzie sprawdzą się doskonale jako podstawa do stworzenia mini placu zabaw dla dzieci i rodziców.


Play&Go Worek na zabawki Outdoor Zabawa

Jedzenie na piknik

Skoro mamy już praktyczną matę, warto zatroszczyć się o to, co się na niej znajdzie. Istotą pikników jest przecież jedzenie na świeżym powietrzu. Jako że zwykle organizujemy je w bardzo ciepłe, a nawet upalne dni (a ponadto nie mamy wówczas dostępu do urządzeń podgrzewających), najlepiej postawić na zimne, orzeźwiające przekąski. Dobrze sprawdzą się takie w niewielkich porcjach, które można jeść bez użycia sztućców, np. owoce, warzywa pokrojone w słupki, kanapki z kolorowymi dodatkami, roladki z tortilli, paszteciki, małe bułeczki, muffinki lub ciastka. Dopełnieniem menu mogą być domowa lemoniada, mrożona kawa i herbata lub koktajl z sezonowych owoców.


B.box Lunchbox

Warto maksymalnie ograniczyć zużycie plastikowych sztućców i talerzyków, korzystając z ich ekologicznych odpowiedników (np. papierowych, bambusowych czy drewnianych) lub zabierając wielorazowe pojemniki. Należy pamiętać także o dużej torbie na śmieci, dzięki której zostawimy miejsce pikniku w nienagannym stanie.

Zabawy

Trudno oczekiwać, że dzieci zadowolą się samym wylegiwaniem się na kocu lub macie. Aby piknik nie okazał się dla nich nudny, warto więc przygotować kilka prostych zabaw, które umilą czas maluchom. Dobrym pomysłem będzie zabranie piłki, którą można rzucać, kopać, odbijać do siebie nawzajem, grać w dwa ognie lub zbijaka.

Piłka mała 15 cm Glitter silver

Sprawdzą się także takie klasyczne zabawy jak berek, podchody lub ciuciubabka. Wszystkie te propozycje dostarczają nie tylko wspaniałej rozrywki, ale także zdrowej porcji aktywności fizycznej. Tę jednak można zapewnić sobie również podczas drogi na piknik (np. dojeżdżając na miejsce na rowerach, rolkach lub hulajnogach), a już na samej macie zagrać w grę karcianą, towarzyską lub planszową (np. popularne Taboo, Kalambury, Dixit, Czarnego Piotrusia lub 5 Sekund).

Recommended Articles